About

Bonjour ~ Volám sa Gabriela, narodila som sa v jednom z jesenných mesiacov v druhej polovici 90-tych rokov a bývam v metropole Východu. Rokom 2016 som začala študovať masmediálne štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Vo voľnom čase sa venujem fotografovaniu, kresleniu a maľovaniu, pozeraniu anime, čítaniu mangy, cvičeniu s vlastnou váhou a mnohým ďalším aktivitám. Rada si s blízkymi zájdem na kávu, drink, čaj či obed, a to do rôznych podnikov nášho mesta. Odmalička sa zaujímam o dejiny a históriu, milujem prírodu, zvieratá, kávu, slovenský a anglický jazyk, metalcore a deathcore, K-POP, kórejskú kozmetiku a mnohé iné veci.

Bonjour ~ My name is Gabriela and I was born in one of the autumn months in the second half of 90s. I live in a Slovakia and since 2016 I´m studying Mass Media Studies at Pavol Jozef Šafárik University in Košice. In my spare time I like taking the photos, draw and paint, watch anime and read manga, work out with my own weight etc. I love meeting with my family and friends and have a coffee, drink, tea or lunch together with them. I like visiting new places too. Since I was a child I´ve been interesting in history. I love nature, animals, coffe, Slovak an English language, metalcore, deathcore, K-POP, korean cosmetics and other stuff.

Blog de la Licorne je predovšetkým blogom lifestylovým a kozmetickým, na ktorom môžete nájsť príležitostné útržky z môjho života a toho, čo si myslím, že za zmienku stojí. Stretnete sa tu aj s mnohými recenziami na rôznorodé produkty značiek od výmyslu sveta a z času na čas aj s príspevkami spojenými s módou. Neminú vás ani články o cvičení. Dúfam, že sa Vám na tomto blogu bude páčiť a že tu nie ste poslednýkrát :)

Blog de la Licorne is mainly a lifestyle and beauty blog, where you can also find posts somehow connected with my life and with everything I like. Except beauty reviews I write a lot of those which are connected with other kind of stuff - for example fashion. From time to time you can also find here the posts about working out and healthy lifestyle. I hope you like my blog and that you will come to see me again :)

✿ lifestyle ✿
✿ random questions about me ✿


Watching ~
The Originals
1890

Reading manga ~
Tamen de Gushi * 19 days * Sadistic Beauty * Killing Stalking

~ Already seen * 2017 * ~
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo (drama)
Inu x Boku SS (anime)
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (movie)
Ruby Ruby Love (drama)
Asuko March! (japanese series)
Personal Taste (drama)
35 sai no Koukousei (drama)
Just my Luck (movie)
Naruto Shippuden (anime) ♥
The Vampire Diaries (series)
Watashi ga Motete Dousunda (anime)
Yves Saint Laurent (movie)
Jedna za všetky / The Other Woman (movie)
Joyeux Noël (movie)
Starfighter - Sie Wollten den Himmel Erobern (movie)
Jupiter Ascending (movie)
A Gentleman's Dignity (drama)

~ Already read * 2017 * ~
Never Understand
H-Mate