Laneige Water Sleeping Mask Review

Laneige Water Sleeping Mask Review

Krásnu nedeľu želám ~
Pred zhruba mesiacom som si našla u starkej balíček, ktorý obsahoval Laneige Water Sleeping Mask. Okrem tejto masky som si však objednala ešte sleeping care kit, ktorý obsahoval rovnakú masku, ale v 15 ml balení a taktiež nočnú masku na pery, v 3 g balení. V oboch škatuľkách sa nachádzali aj malé špachtličky na dávkovanie produktov, v plnom balení bol pribalený aj letáčik. Produkty som objednávala z e-shopu Yesstyle.com. Pokiaľ patríte medzi nadšencov kórejskej kozmetiky rovnako ako ja, určite vám táto maska za žiadnych okolností nemohla ujsť. Minimálne jedenkrát ste sa s ňou už stretnúť museli. S tak ospevovanou a do nebies vychvaľovanou nočnou maskou Laneige. Aký je ale môj názor na tento produkt? Stojí za kúpu?

Hello my lovely little licornes ~
I hope you have been having a lovely Sunday ~ It´s been something about a month since I received a package from an e-shop Yesstyle.com. I ordered three items there - Laneige Water Sleeping Mask and a sleeping care kit which contained this mask in a 15 ml packaging together with a lip sleeping mask in a 3 g packaging. In the both boxes there were also spatulas and with the bigger one, also a leaflet came. If you are that much fond of a korean cosmetics as me, you surely know about this "magical" sleeping mask. It´s a really popular one not only among Koreans, but in the foreign countries too. What about my opinion on this product? Is it worth buying?

Laneige Water Sleeping Mask Review

Čo hovorí značka Laneige?
Ide o nočnú masku, ktorá dodáva pokožke živší, rozjasnený a odpočinutý vzhľad nasledujúce ráno, a to vďaka čistiacemu účinku Sleep-tox™. Maska hydratuje a revitalizuje pleť ako keby ste si dopriali výdatný 8-hodinový spánok. Určená je primárne pre tých, ktorí majú hektický životný štýl alebo problémy so spánkom.

4 výhody nočnej masky Laneige
1. Sleep-Tox™ technológia čistí pleť počas spánku a tým ju udržiava v optimálnom stave. Pomáha omladiť a normalizovať pokožku, ktorá trpí častou únavou a je vystavovaná dennému stresu.
2. Moisture Wrap™ technológia pomáha v pokožke udržiavať vlhkosť počas spánku. Hustý zvlhčujúci štít beta-glukánu pozostáva z účinných látok, ako je ionizovaná minerálna voda, extrakt z koreňa večernej prvosienky, výťažky z marhule Hunza a iné, ktoré ponožka absorbuje počas spánku.
3. Upokojenie pokožky pomocou látok, ktoré sú jemné k spiacej pokožke a napomáhajú jej regenerácií počas noci. Nekomedogénne, testované na citlivosť.
4. Aromatická SleepScent™ technológia napomáha relaxácii počas spánku. (zdroj)


Najpredávanejší produkt Laneige! Doteraz bolo zaznamenaných viac než 16 miliónov predaných kusov!


What Laneige says about this mask?
Water Sleeping Mask is used during the night and it should provide the skin a lively, brightened and rested look next morning thanks to a puryfing effects of Sleep-tox™ technology. Mask hydrates and revitalizes skin as if you were sleeping for 8 hours. It´s primarly dedicated for those who have a hectic lifestyle and problems with sleeping.

4 advantages of Water Sleeping Mask
1. Skin purifying effect: SLEEP-TOX™ technology purifies skin during sleep, keeping it in optimum condition. It helps to rejuvenate and normalize skin that is fatigued and sensitized by stress during the day. This helps the skin to achieve a well-rested appearance the next morning.
2. Skin moisturizing: MOISTURE WRAP™ helps skin retain moisture throughout the night. The dense beta-glucan moisturizing shield consists of active agents such as Hydro Ion Mineral Water, evening primrose root extract, Hunza apricot extracts, and more so that skin absorbs during 8 hours of sleep.
3. Skin soothing: contains skin-soothing agents that are gentle on sleeping skin, helping it recover overnight Ultra-mild, safe formula that can be worn overnight / Non-comedogenic, sensitivity tested.
4. Aromatic SLEEPSCENT™ helps you to relax during sleep. (source)

Laneige Water Sleeping Mask is internationally best-selling sleeping mask with 16 millions sales recorded!

Laneige Water Sleeping Mask Review

Opis produktu
Pokiaľ ide o veľké balenie, to sa nachádza v sklenenej nádobke. Menšie balenia sa nachádzajú v plastovom tégliku. Maska má svetlomodrú farbu a veľmi vodnatú konzistenciu. Obsahuje jemnú sviežu parfumáciu, ktorá mi mierne pripomína arómu aviváže. To ale myslím v dobrom, pretože parfumácia mi vôbec neprekážala. Je vhodná aj pre citlivejšiu pleť. Po krátkej masáži tváre sa produkt ľahko vpije a vôňa sa po pár minútach vytratí, resp. už ju nevnímate vôbec. Nočná maska je vhodná pre všetky typy pleti.

Použitie
Masku nanášajte na dôkladne odlíčenú a vyčistenú tvár, po použití toneru a emulzie. Naberte primerané množstvo (odporúča sa približne 2,5 cm) a naneste ho na nos, líca, čelo a bradu. Krúživými pohybmi rozotrite masku po tvári a zároveň ju jemne masírujte. Po tomto malom rituáli si môžete spokojne ľahnúť a oddať sa zaslúženému spánku. Ráno si tvár opláchnite. Odporúča sa masku používať 2 až 3 týždenne. Ak je vaša pleť suchá, aplikujte dvojité množstvo. Produkt môžete aplikovať aj na krk.

Product´s description
Large version of this mask is contained in a glass container, smaller ones are contained in the plastic ones. Mask has a light blue colour and very watery consistency. It provides a fine light scent which reminds me of a fabric softener a bit. But it´s not like I don´t like it! Mask is suited also for a sensitive skin. After a quick massage product soaks a bit into skin and scent fades away after a few minutes. Product is suited for every skin type.

Usage
Mask should be applied on a completely clean skin, after using a toner and emulsion. Take a proper amount (approximately about 2,5 cm) and spread it on nose, cheeks, forehead and beard. With a circle motions spread the mask all over the face and gently massage the face. After this quick ritual you can lay in a bed and try falling asleep complacently. Face should be washed in the next morning. It should be used 2 to 3 times per week. If your skin is a dry one, apply a double amount. It can be also used for a neck area.

Moje skúsenosti
Masku som začala používať okamžite, ako sa mi dostala do rúk. Snažím sa ju používať pravidelne a primárne vtedy, ak viem, že na druhý deň musím - alebo by som aspoň rada, vyzerala sviežo a oddýchnuto, bez akéhokoľvek náznaku nedostatku spánku. Malé vzorkové balenie vám vystačí na päť až sedem aplikácii. Áno, čítate dobre, i keď prv som i ja bola skeptická, či mi to vôbec vydrží na dve. Ako sa hovorí - menej je niekedy viac. A v prípade kórejskej kozmetiky to tak aj naozaj je.

Priznám sa, plné balenie som si tak skoro kupovať nemusela. Nech už sa o tejto nočnej maske rozpráva čokoľvek, taká zázračná až nie je. Samozrejme, stojím si za týmto názorom na základe skúseností, ktoré sa mi dostavili z jej používania. Po nanesení masky na tvár sa intenzívna vôňa vytratí do minúty kamsi preč a zacítite ju už iba v niekoľkých náhodných a krátkych intervaloch. To mi celkom vyhovuje. Čo mi ale až tak veľmi nevyhovuje, je zľahka lepkavý finish, ktorý zanecháva a ktorý nesadol aj iným používateľom, ako som sa dočítala. Prv som si myslela, že to môže byť spôsobené väčším množstvom, ale môže za to pravdepodobne vodnatá konzistencia. Každopádne, ak musíte zaspávať na ľavej či pravej strane, nie je veľmi príjemné pocítiť, ako ste sa prilepili na vankúš a čo všetko sa vám prilepilo na tvár.

Hydratačný účinok by som hodnotila na taký pod priemer. Ak máte suchú pleť alebo sa na vašej tvári vyskytujú suchšie miesta, určite vopred použite aj nejaký hydratačný produkt. Na druhý deň bola pleť o niečo žiarivejšia, mierne vypnutá a hebká, avšak nebolo to nič prevratné. Žiadne neželané reakcie sa nevyskytli. Maska neupcháva póry. Na druhej strane ale nechcem tento produkt zatratiť úplne. Na niekoho pleti môže dokázať naozajstné zázraky. Pre mňa osobne nebola táto kúpa veľmi výhodná. Ale môžem si za to sama, pretože som v tej dobe videla iba tie dobré recenzie a tie nie veľmi potešujúce som jednoducho prehliadla. Nevadí - som rada, že som ju vyskúšala. Aspoň už viem, že v budúcnosti si ju už pravdepodobne nekúpim. Hodnotila by som ju na 2,5 - 3 body z 5.


Máte skúsenosť s touto maskou alebo iným produktom od značky Laneige? :)

My experience
I started to use this mask as soon as I got it. I try to use it properly, especially on the days when I need to or at least want my skin to look prettier, fresher and rested. For the days when I don´t wanna look like I wasn´t sleeping at all during the night. Little packaging can be used for the five to seven applications - seriously! But I can understand you if you are a bit suspicious now - firstly I thought it would last me for only two, but I was wrong. Less is more - especially when we are talking about the korean cosmetics.

I have to admit that I should have waited a bit longer and I shouldn´t buy the large packaging at first. The sample would be just good enough. Why you ask? Well, because, simply put - it´s not that magical at all! And I can say that, because of the experience I´ve got since I´ve been using this mask. After spreading the mask all over the face, the intense scent will quickly dissapear. You will smell it sometimes in the small intervals, but not continuously. Well, I don´t really mind this. But what I really mind, is that sticky finish it leaves after spreading! If you are from those who can only fall asleep when sleeping on their left/right side, be prepared to be "sticked" to the pillow and have a dust and everything else sticked to your face in case you will turn on the other side.

I would say that hydrating effect is an under average one. If you have the dry skin or some dry patches on your face, use a moisturizer before this sleeping mask. Next day, skin was a bit brightened, more plump and smooth, but it wasn´t anything incredible or miraculous. There weren´t any allergic reactions. Mask doesn´t clog the pores. On the other side I don´t want to say that this product isn´t worth buying at all. On the other person´s skin it might make literal miracles! For me personally, this purchase wasn´t a convenient one. But I´m the one who´s responsible for that - when I had been thinking about buying it, I had read a lot of reviews. Among them there had been also those ones which hadn´t been very pleasing. Nevermind - I´m glad I tried this product. At least I know I probably won´t buy it again in the future. I would rate it with 2,5 to 3 out of the 5.


Do you have any experience with this or another product made by Laneige? :)

Laneige Water Sleeping Mask Review

Zloženie/Ingredients
Water, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Beta-Glucan, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Ascorbyl Glucoside, Magnesium Sulfate, Zinc Sulfate, Manganese Sulfate, Calcium Chloride, Potassium Alginate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polysorbate 20, Dimethicone, Dimethiconol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Propanediol, Ethylhexylglycerin, Stearyl Behenate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, HYDROXYPROPYL BISPALMITAMIDE MEA, Inulin Lauryl Carbamate, Alcohol, 1, 2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Tromethamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance, CI 42090.

Would you like to leave a comment?

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)


09 10